Úvodní obrázek

Gigant 2020 - sobota


Rekordy, rekordy a další rekordy. Asi takto by se dal shrnout víkend, který proběhl v Ostravě na Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale. Už v pátek naše mladistvé naděje odjely na Moravu, aby byly svěží na dvoudenní závody, což se rozhodně vydařilo, protože tolik rekordů letošních, osobních, mistrovských a národních se málo kdy vidí.

Celé to pro LIAZ odstartovala Kačka Kadavá, která nasadila vysokou laťku pro ostatní, když si hned v prvním běhu celého mistrovství udělala osobní rekord na překážky, který jí zajistil místo ve finále. Tam si své maximum posunula ještě o setinu z 8,78 na 8,77. Kačka ještě později v sobotu skočila 5,39 do dálky, což je skutečně na hranici osobáku, který má pouze o 4 cm dál.  

Ale kluci překážkáři se nenechali od své tréninkové kolegyně zahanbit. Honza Vodička, který se teprve seznamuje s vyššími juniorskými překážkami, si zaběhl rovných 9,00.  Štěpán Schubert do Ostravy odjel s drobnou nejistotou, neboť měl kvůli zranění dlouhou pauzu od tréninku. Ale po překonání letošního nejlepšího českého výkonu v rozběhu (7,90), asi nervozita povolila, protože ve finále změnil historii novým rekordem mítinku - 7,85.

Poté, co se sklidily překážky, mohly naše sprinterky ukázat svou formu. Áďa Novotná si velice přesvědčivě zajistila místo ve finále výkonem 7,57. Elišku Latislavovou finále sice minulo, ale i tak odešla z 60 m s krásným osobákem 8,04. Áďa pak finále pojala ve velkém stylu, když s údajně "špatným startem" zaběhla nový národní rekord - 7,40!

Mezitím naše nejlepší dálkařka Barča Hůlková bojovala o umístění v dálce. Na pomyslných stupních byla jen chvíli svým výkonem 6,00, ale konkurence byla obrovská a na Barču zbyla nepopulární bramborová medaile. 

Pak se v Ostravě začali předvádět tyčkaři a ukázali, že Jablonecká tyčka je pořád pojem. První šla Anička Rydvalová, která vylétla nejvýše v této sezóně a přeskočila 3,26 a skončila na 5. místě. Pánové tyčkaři se nechali inspirovat pátečními událostmi v Glasgow a mířili na vrchol soutěže. Ve středu si oba skočili shodný osobní rekord 4,45, takže formu měli. Nakonec ji víc využil Karel Velička, který urval stříbro vylepšením čerstvého osobáku na 4,49. Jáchym Štancl skončil o výšku dříve na 4,41.

Celý den uzavřel na 3000 m Jan Málek, jak jinak než osobákem - 8:44.88.