Veselé Vánoce


Šťastné a veselé přátele,

už jsme opět u konce roku. Pro nás atlety to signalizuje začátek nové sezóny. Ale pojďme se před tím pozastavit nad krásou 24. prosince. Podívejme se na Vánoce očima naší trenérky Dany Jandové.

Následující rozhovor sdílel Facebookový účet Českého olympijského týmu.

 

Dana Jandová, trenérka Zuzany Hejnové, o Vánocích na poslední chvíli i o tom, bez čeho si sport neumí představit...

Na Vánoce se už třetí rok chystala převážně v Africe. „Letos jsem tam musela pořídit i dárky. Sezona byla strašně dlouhá, mistrovství světa bylo až v říjnu,“ říká Dana Jandová, trenérka nejen Zuzany Hejnové, dvojnásobné mistryně světa a bronzové olympijské medailistky v běhu na 400 metrů překážek. „Zuza dostala měsíc volno, ale já se z Dauhá přesunula s mladými na Šumavu, pak hned do Veletova, na skok do šatů na vyhlášení Atleta roku a poté do Afriky začít přípravu na olympiádu.“

O dárcích
Nemám ráda vánoční shon, zbrklé nakupování dárku bez hlubšího významu. Dárky moc ráda dávám, ale musí mít svůj účel. V rodince i u kamarádek sleduji, co by jim bodlo, či po čem touží, a pak teprve jdu zbrkle nakupovat i já. 

O Vánocích
Vánoce jsou pro mě zejména pohádky, návštěvy rodiny kterou přes rok dost zanedbávám. Taky miluji pohodu u štědrovečerního stolu a neumím si představit Štědrý den bez dopolední návštěvy Dobré Vody a vánočního zpívání v kapličce u Vítů, kde svařák teče proudem a schází se tam úplně skvělí lidičky. Ta atmosféra je tak úžasná, že teprve tam nasaji tu vánoční pohodu a v klidu se mohu pěšky skulit po sjezdovce domů.

O přáních
Trenérům a učitelům tělesné výchovy bych ráda popřála stále veselou mysl, bez které si sport neumím představit. Hodně trpělivosti s dětmi a svěřenci, všem hodně zdraví a pohody. A v neposlední řadě, aby věřili v to, že ať se věnují talentům či méně nadaným dětem - má to velký smysl. Získat si děti, mládež i dospělé pro pohyb je pro mě celoživotní boj, který mě naplňuje a strašně baví.

 

Pokud se chcete podívat i na fotky, tak jsme originální příspěvek sdíleli i na našich Facebookových stránkách.