Vítězné mladší žactvo

Atletický oddíl TJ LIAZ Jablonec byl pověřen uspořádáním mezikrajového utkání mladšího žactva. Utkání skupiny B se uskutečnila v sobotu 8.prosince za účasti družstev žáků a žákyň z krajů Středočeského, Ústeckého, Královehradeckého, Pardubického a Libereckého. Slavnostní zahájení provedl primátor Jablonce nad Nisou pan Milan Kroupa, sám bývalý úspěšný jablonecký atlet. Závodilo se ve velmi příjemné atmosféře a nebyla nouze o dobré výkony. Pro některé mladší žáky a žákyně to byla poslední možnost závodit ve své věkové kategorii. Mimořádně úspěšně si vedla družstva žáků a žákyň Libereckého kraje jak ve svých kategoriích, tak i celkově.

Eliška Hýblová (LIAZ Jablonec) byla nejrychlejší mezi děvčaty, když vyhrála oba sprinty na 60 i 150 metrů. Na delším z nich vytvořila časem 20,38 nový oddílový rekord. Dvojnásobnou radost měl také David Kožíšek (AC Mladá Boleslav), který zvítězil ve skocích do výšky i do dálky, v obou překonal své osobáčky. Vítězka běhu na 800 metrů Pavla Kumstátová (LIAZ Jablonec) vytvořila časem 2:28,92 nový krajský a samozřejmě i oddílový rekord. Další vítězství pro liberecká družstva připojili Štěpán Horák (LIAZ Jablonec) ve vrhu koulí, Amálie Lorenzová (AC Česká Lípa) ve skoku do výšky a Adéla Sochorová (LIAZ Jablonec) ve skoku do dálky. Vítězná byla také netradiční smíšená štafeta na 6 x 150 metrů, která běžela v sestavě Krubert, Kožíšek, Kumstátová, Horčičková, Vorlíček aHýblová. Vedoucími libereckých celků byli Eva Mikulová – žáci a Jiří Randák –žákyně.