Gigant v hale o medaile


465 startujících juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň (proto příznačný název tohoto závodu - Gigant) bojovalo v sobotu 2. února o tituly krajských přeborníků v hale. Stejně jako před týdnem, i tyto přebory byly společným závodem pro Liberecký a Královéhradecký kraj. 

Také při nich byli nejčastějšími účastníky na stupních vítězů závodníci našeho oddílu, když získali 21 zlatých, 11 stříbrných a 15 bronzových medailí. Za nimi se umístili atleti Mladé Boleslavi (12-8-8), Liberce (10-11-9), Turnova (7-4-3), České Lípy (4-4-8), Jičína (4-2-3), o medaile se podělili zástupci celkem 13 oddílů. 

Adéla Novotná nenašla přemožitelku mezi dorostenkami na 60 m a 150 m. Z dvojnásobného vítězství na 150 m a v dálce se také radoval žák Roman Princ. Rovněž dvakrát zlatý dorostenec Štěpán Schubert si na trati 200 metrů vytvořil dokonce absolutní osobní rekord (23,19) a přidal i suverénní vítězství na překážkách. Nečekané vítězství a kvalitní osobáček na třístovce (43,70) slavila žákyně Anna Šáfrová. Vyznamenali se tyčkaři – Anna Rydvalová zvítězila mezi dorostenkami v novém oddílovém rekordu 340 cm a osobní rekordy si vytvořili také medailisté dorostenci Jáchym Štancl (420) a Karel Velička (400). Vítězka tyčky žákyň Hristiana Atanasová si svůj osobák (280) vyrovnala. Vojtěch Tadeáš Hacuš mezi juniory nenašel vážného soupeře, když zdolal rovné 2 metry. V dálce posbíraly všechny medaile naše dorostenky Fany Rappová, Kateřina Kadavá a Vendula Štanclová, která navíc vyhrála překážky. Juniorka Leona Vokálová a dorostenka Klára Hercíková zvítězily přesvědčivě v trojskoku. Závěrečné štafety na 4 x 150 metrů korunovala vítězstvími kvarteta dorostenek (Vendula Štanclová, Klára Hercíková, Kateřina Kadavá, Adéla Novotná), žákyň (Eliška Latislavová, Eliška Hýblová, Pavla Kumstátová, Kateřina Richterová), dorostenců (Jáchym Štancl, Jakub Vaníček, Lukáš Žampach, Štěpán Schubert) i žáků (Roman Kadavý, Matěj Koravský, Roman Princ, Vojtěch Vávra). 

Výsledky všech disciplín najdou zájemci na webu ČAS www.atletika.cz.