Úvodní obrázek

MČR dospělých v hale


Závěr halové sezóny na MČR dospělých v Ostravě. Naše pětičlenná výprava si odvezla dvě čtvrtá místa a další dvě finálová umístění.

Parádně si nad vyššími ploty počínal čerstvý juniorský rekordman Štěpán Schubert. Jako jediný junior nastoupil do tohoto závodu a rozhodně se neztratil. Hladce prošel z rozběhu do finále a tam zaběhl čas 7.94, pouze setinu od bronzové medaile!

Skvělý úspěch mezi dospělými, který ocenil i český rekordman Petr Svoboda.

Štěpán si skočil i do dálky, kde i přes únavu zabojoval a umístil se na finálovém osmém místě.

Na bronz sahal i Honza Málek na trati 3000m. Dlouho se držel na chvostu, ale skvělým finišem a díky osobnímu rekordu, se vytáhl na 4. pozici.

Obligátní finálové umístění si připsal i trojskokan Honza Lechner, byť jen těsně proklouzl do osmičky nejlepších, tak i toto umístění se počítá.

K Barče Hůlkové byla neúprosná plastelína na odrazovém prkně a tak po třech nezdařených pokusem, bohužel nemohla zabojovat o medaile.

Za odměnu po vydařené sezóně, se na start překážek postavila i juniorka Kačka Kadavá. Mezi zkušenějšími závodnicemi se do finále ale neprobila.

 

Příští týden nás čeká ukončení halové sezóny, na tradiční Velikonoční hale pro žactvo a pak už vzhůru do přípravy na venkovní sezónu.


0
1