Ohlédnutí za halovou sezónou 2021

Halová sezóna 2021, jež byla poznamenaná omezenou možností tréninků a účastí na samotných závodech, je za námi.

Pro většinu členské základny nebyly halové starty k dispozici a jen některým závodníkům TJ LIAZ Jablonec nad Nisou se výjimečně objevila příležitost startovat při Halové atletické lize nebo závodit na několika málo konaných mistrovstvích republiky.

Z oněch šťastlivějších, kteří na základě výkonnosti dostali šanci ukázat svůj atletický um, potvrdili atletický kredit zejména členové tréninkových skupin Evy Mikulové a Romana Kadavého.

Při únorových mistrovstvích republiky tak náš oddíl znamenitě reprezentovala juniorka Vendula Štanclová, která při pětiboji dospělých obsadila 11. místo (3342 bodů), na MČR dospělých v Ostravě startovala v rozběhu na 60m př., ale to nejlepší předvedla na mládežnickém Gigantu (6. – 7. 3., Ostrava), kde vybojovala 2 stříbrné medaile (60m př. za 8.70 a 200m za 25.26, PB).

Další cenný kov bronzové hodnoty pro jabloneckou atletiku si při mládežnickém šampionátu připsal v juniorské kategorii ve skoku o tyči Karel Velička (454, PB). Hned za ním skončil jeho tréninkový parťák Jáchym Štancl (439). Z ostravského mistrovství mládeže pak do Jablonce putovala ještě jedna bronzová medaile zásluhou Romana Kadavého (60m př., 8.17, PB).

Vedle samotných medailistů připomeňme a poděkujme za reprezentaci oddílu na tomto MČR ještě dorostenci Jakubu Zajíčkovi (400m, 50.75, PB, 5. místo) a dorostence Pavle Kumstátové (800m, 8. místo, R 2:20,80).

Své zastoupení měl TJ LIAZ ještě na výše zmiňovaném šampionátu dospělých (20. 2. Ostrava), kde se do finále hladké 60ky kvalifikovala juniorka Adéla Novotná a v něm se umístila na 8. místě (7.65, SB). V trojskoku pak obsadil 11. místo Honza Lechner (13.64).

Ve výsledkových listinách této sezóny nalezneme ještě Kateřinu Kadavou (tr. D. Jandová) – dálka 5.10 a 60m př. za 9.25.

Přejeme všem členům našeho oddílu pevné zdraví a hodně odhodlání do venkovní sezóny 2021