Ohlédnutí za MČR mužů a žen v Plzni


Náš oddíl má každý rok své zástupce na MČR dospělých. Tento rok byla ovšem naše výprava nejpočetnější za mnoho let - 15 závodníků odjelo z Jablonce a mělo s sebou i trenéry a podporu rodičů. Bohužel jsme neutržili žádnou medaili (i když jsme měli, ale o tom později), ale i tak to byla velice úspěšná výprava plná PB a SB. Měl bych zmínit, že celé mistrovství doprovázely teploty kolem 30°C.

 

Asi nejúspěšnější závodnicí byla Barbora Hůlková, která měla extrémně vyrovnanou dálkařskou sérii s 6 skoky přes 6 m - tím nejlepším dolétla až na 6,28 m (4. místo). Na dálku se i naše druhá Bára (Dvořáková), které se bohužel moc nevedlo odešla s výkonem 5,05 m (12. místo) a na trojskoku nestartovala.

Barča Hůlková nás reprezentovala i na 200 m kam se výkonem 24,49 s dostala do finále (8. místo), kde se nezlepšila. 200 m také šla Adéla Novotná, která neměla naběháno, ale i tak byla 6. v rozběhu s výkonem 25,72 s.

Áďa Novotná šla také 100 m, kde čas 12,26 s možná neodpovídal jejím obrovským standardům, ale mnohem důležitější bylo, že její sval vydržel a může v sezóně pokračovat. Na nejkratší sprint se i nečekaně dostala i Františka Rappová a zaběhla si pěkný výkon 12,66 s.

Na překážkách nás reprezentovaly Petra Vítová a Vendula Štanclová. Péťa Vítová udělala osobák - 14,86 s, což mimochodem znamená, že je to jediná maminka, která se zlepšila osobní rekord na MČR v Plzni (Toto není ověřený fakt). Vendy Štanclová prakticky celé mistrovství otevřela osobákem 61,21 s  na 400 m př., který ve (podle jejích slov "zkaženém") finále ještě posunula na 61,13 s (7. místo)

Teď již známe jména děvčat, která složila štafetu na 4 x 100 m. Holky ve složení Vendula Štanclová, Františka Rappová, Adéla Novotná a Barbora Hůlková zaběhly 46,51 s, což je dokonce krajský (a samozřejmě oddílový) juniorský a ženský rekord! Děvčata doběhla na 5. místě, ovšem po diskvalifikaci jedné ze štafet USK Praha se posunuly na 4. místo. Bohužel tento přestupek, který na sociálních sítích rozpoutal silnou debatu, zastínil fakt, že jiná štafeta (znovu USK Praha) byla na hranici předávacího území. Rozhodčí, který za daný úsek zodpovídal neviděl pochybení, ale mnoho lidí z facebookového streamu a TV záznamu tvrdí, že štafeta přeběhla. Ať je pravda jakákoli, při cestě do Jablonce jsme se shodli, že nesmíme podceňovat chaos předávek na budoucích vrcholných akcí a snažit se naše kamarády a kamarádky podpořit třeba natočením těchto problematických míst.

Poslední dívka, která nás reprezentovala byla Nikola Horáková v kladivu s výkonem 45,89 m (12. místo).

 

Muži nebyli tak hojně zastoupeni (alespoň v individuálních disciplínách) jako ženy. 

Zatímco se rozcvičovali tyčkaři, tak Jan Lechner dokázal již po 8. v řadě překonat hranici 14 m v trojskoku na MČR. Tuto hranici překonal dokonce 5x s jedním přešlapem a udělal si ve velmi dobré konkurenci sezónní maximum 14,75 m

Ve zmíněném tyčkařském sektoru se mezitím nastavil nepříjemně vysoký základ 4,41 m - ten Martin Mikula i Jáchym Štancl zvládli. Navazující výšku 4,61 m už, ale zvládl pouze (jak komentátor správně upozornil) o 7 let "zkušenější" z tyčkařů - Martin Mikula.

Do Plzně, ale dorazila i budoucnost Jabloneckého mužského sprintu - dorostenecká štafeta na 4 x 100 m (Roman Princ, Tomáš Osoba, Jáchym Štancl, Štěpán Schubert a chybějící Adam Papoušek). Hoši zde měli předvést "generálku" na vlastní mistrovství, ale štěstí nebylo na jejich straně - jeden se musel z mistrovství omluvit a za předávku byli diskvalifikováni (je to sport).

 

Kompletní výsledky jsou dostupné na stránkách ČAS.

Autor: Martin Mikula


0
1