Štafetová zlatá tečka

Obrovského úspěchu dosáhla naše štafeta na halovém šampionátu mužů a žen, který se konal ve dnech 16. – 17. února v Ostravě. Kvarteto ve složení Adéla Novotná, Františka Rappová, Vendula Štanclová a Barbora Hůlková si doběhlo pro titul šampionek ČR ve štafetě na 4 x 200 m ve skvělém čase 1:38,61 s. Holky sice doběhly v závodě těsně na druhém místě, ale po špatné předávce a diskvalifikaci plzeňské štafety se mohly radovat z fantastického úspěchu. Velká gratulace patří i trenérům dívek Evě Mikulové a Daně Jandové a Milanovi Semrádovi.

Na šampionát do Ostravy odcestovalo 6 atletů našeho oddílu na individuální disciplíny a jedna členka do štafety. Kromě zlaté medaile ze štafety si naši atleti odvezli 6 finálových umístění!!

Ve sprintu na 60 m si skvěle vedla prvním rokem dorostenka Adélka Novotná, která si vybojovala finále v letošním osobáku 7,63 s. Ve finále si poté doběhla pro 6. místo v čase 7,73 s. Další sprinterkou na startu byla Barča Hůlková, které v rozběhu zapsala čas 7,75 s a celkově obsadila 12. místo.

Na trati 200 m jsme měli stejné obsazení, jako na nejkratším sprintu. Úspěšnější byla juniorka Bára Hůlková, která si halovým osobákem 24,43 s vybojovala start ve finále, kde časem 24,90 s obsadila nádherné 5. místo. Adélka Novotná si v rozběhu vylepšila letošní maximum na 24,83 s a doběhla si pro celkové 7. místo. Skvělé vystoupení obou holek na sprinterských tratích, kde se ve velké konkurenci vůbec neztratily.

Další zastoupení jsme už měli pouze ve skokanských disciplínách. V dálce a trojskoku. Jan Lechner si v trojskoku vyskákal pěkné 7. místo a výkonem 14,63 m si vylepšil letošní halové maximum. Ve skoku dalekém druhý den pak výkonem 683 cm obsadil 11 příčku.

Barbora Dvořáková nastoupila také v obou skokanských disciplínách. Báře chybělo trochu více štěstí trefit prkno. V dálce zapsala výkon 546 cm a obsadila 9. místo soutěže. V trojskoku druhý den vybojovala 12. místo výkonem 11,52 m.

Leona Vokálová předvedla v trojskoku také své letošní maximum a výkonem 11,90 m vybojovala pěkné 7. místo. Na medaili bylo potřeba pouhých 12,07 m. Škoda, jen trefit pokus!

Poslední účastnicí našeho oddílu byla Františka Rappová, které se představila ve skoku dalekém solidním výkonem 562 cm obsadila 6. místo.

Vystoupení našich atletů na MČR dospělých hodnotíme, jako velice úspěšné a atleti LIAZ Jablonec byli hodně vidět.

Shrnutí výsledků:

4 x 200 mAdéla Novotná, Františka Rappová, Vendula Štanclová, Barbora Hůlková1:38,611. místo