Zasloužený bronz

K Mistrovství Čech dorostenců a dorostenek přijelo v sobotu 15. září 13 družstev chlapců a 14 dívčích kolektivů, které v Jablonci bojovaly o zlaté, stříbrné a bronzové medaile. Hlavně se však utkaly o pět postupových míst na Mistrovství České republiky, které se uskuteční 28. září v Opavě.

Za náš oddíl nastoupilo 16 dorostenek a proti silným celkům Atletika Jižní Město (loňský mistr ČR), Pardubic, Kolína, Kladna a dalších si vedly nečekaně dobře. Nejen, že postup s přehledem vybojovaly, ale za předvedené výkony stanuly na stupních vítězů, kde přebíraly bronzové medaile jen s malým odstupem za stříbrnými soupeřkami.
Vynikající výkony předvedly zejména dvojnásobné vítězky svých disciplín – Barbora Hůlková (100 a 200 m) a Leona Vokálová (dálka a trojskok), obě navíc členky vítězné štafety na 4 x 100 metrů. Ve vrhu koulí zvítězila Michaela Trčová, hostující z České Lípy. Osobní rekord v hodu oštěpem si o 3 metry zlepšila druhá Kateřina Šmilauerová, která ještě byla třetí v běhu na 400 metrů. Ve svých třech disciplínách (tyč, dálka, výška) byla úspěšná Klára Hercíková. Družstvu získaly cenné body tři hostující závodnice z AC Rumburk (Veronika Fürstová, Karolína Holičová a Sabina Krákorová). Bodovaly také Sára Charvátová a Kateřina Svárovská, obě ještě žákyně.
Celý kolektiv odvedl výborný výkon a do Opavy by měl odejet posílen o další momentálně zdravotně indisponované závodnice.
Výsledky najdou zájemci na webu ČAS www.atletika.cz.
Děkujeme panu Václavovi Novotnému za poskytnuté fotografie.