Na žákovské MČR, které se konalo 2. a 3. března v nádherné hale v Ostravě, vyrazilo 14 mladých atletů/ek našeho oddílu a 3 členové doprovodu. Osm atletů startovalo v individuálních disciplínách a dalších šest startovalo ve štafetě. Po 9 letech se nepodařilo naší výpravě vybojovat žádnou medaili ale všichni bojovali, byli jsme perfektní tým a naše mladá výprava, posbírala mnoho cenných zkušeností atmosféry velkého závodu.

Atleti vybojovali dvě čtvrtá a dvě dvanáctá místa. Udělali si 6 osobních rekordů a v tyči dívek, nám těsně unikla medaile.

Nejlépe si vedla Hristiana Atanasová v tyči, která vybojovala v osobáku 300 cm krásné 4. místo a těsně jí unikla medaile. O další bramborovou medaili se postarala Pavla Kumstátová v běhu na 800 m, kde zaběhla čas 2:18,72 min. a výrazně si posunula osobní maximum. Oběma holkám patří velká pochvala a poděkování, za předvedený výkon. Dalších 6 dětí si vytvořilo osobní rekordy, a to se na MČR počítá.

Roman Princ na 60 m v čase 7,57 s, Eliška Hýblová v čase 8,14 s. V běhu na 1500 m Tomáš Jehlička výrazné zlepšení v čase 4:51,44 min. Na nejdelším sprintu 300 m se neztratila Anička Šáfrová s časem 43,17 s a také výrazným osobákem. V dálkařském sektoru chybělo Romanovi Princovi a Báře Kučerové více štěstí trefit prkno. Nejblíže byl Roman, který těsně přešlápl skok  k 6-ti metrům a připravil se o 4. místo soutěže. Na závěr jsme postavili 3 štafety 4×200 m. Kluci ve složení Princ, Kadavý, Koravský a Hejna vybojovali 13. místo v čase 1:44,34 min. U holek jsme nasadili 2 štafety. První ve složení Šáfrová, Hýblová, Kumstátová a Atanasovázaběhla čas 1:49,99 min. a obsadila 17. místo. Druhá dívčí štafeta ve složení Dusilová, Kučerová, Koťátková a Kovářová byla po pádu Zuzky Kovářové diskvalifikovaná.

Z pohledu vedoucího výpravy vidím vystoupení našich mladých atletů pozitivně. O budoucnost naší mládeže se určitě nemusíme bát. Máme tam dost výborných atletů, kteří příští rok určitě medaile přivezou. Musím ale říct, že konkurence a výkony žákovských atletů každý rok stoupají a dostat se na mistrovství při „žákovském přiměřeném tréninku“ na bednu, je docela problém. Nevím, jestli tohle úplně chceme.