Osm medailí z MČR žáků a žákyň zamířilo do LIAZu

Na Mistrovství České republiky žactva získali závodníci LIAZu celkem 8 medailí!!!

Nejúspěšnější závodníci se, podle očekávání, stala se čtyřmi tituly Adéla Novotná, která vyhrála v novém národním rekordu 60 metrů 7,52, kdy překonala svůj vlastní rekord a v čase 17,93 vyhrála i 150 m.
Navíc Adéla získala i dva tituly ve štafetách společně s Vendulou Štanclovou, Františkou Rappovou a Eliškou Přichystalovou. Děvčata zaběhla národní rekord ve štafetě 4 x 60 metrů časem 29,33 a zvítězila i ve štafetě 4 x 300 metrů (2:50.14).
Další medaile pro LIAZ Jablonec získali v tyči vítězný Jáchym Štancl (395 cm) a druhý Karel Velička (385 cm).
Třetí místa a bronzové medaile vybojovaly Františka Rappová za skok daleký (549 cm) a Vendula Štanclová v běhu na 200 m překážek (29,33).
Všichni medailoví závodníci a závodnice jsou z tréninkové skupiny Evy Mikulové, která se tak stala nejúspěšnější trenérkou mistrovství! Za medaile v tyči si zásluhy připisuje i Petr Mikula, který kluky v této disciplíně trénuje.
Za vynikající výkony při MČR obdrželi Adéla Novotná, Jáchym Štancl a Karel Velička pozvánku na Mezistátní utkání ČR-Chorvatsko-Maďarsko-Slovensko-Slovinsko žáků a žákyň v maďarském Györu, které se koná 29.9.2018. Blahopřejeme!

Děkujeme panu Jiřímu Kottasovi za poskytnuté fotografie.