Ohlédnutí za Jabloneckou halou 2019

47. ročník tohoto mezinárodního halového mítinku již patří do historie. Nebylo jednoduché vše zajistit a zařídit tak, aby mohli být spokojeni závodníci, diváci i organizátoři.

V nejkratším sprintu mužů se představila kompletní česká špička. Dominoval český rekordman Zdeněk Stromšík, který časy 6,67 (v rozběhu i ve finále) zlepšil své letošní maximum a potvrdil limit opravňujíci ho ke startu na halovém mistrovství Evropy. Limit o jedinou setinku sekundy unikl vítězce sprintu žen Kláře Seidlové. Na překážkách mužů dominovala trojice polských závodníků, ženské překážky vyhrála Nataliya Ruchkivska. Vítězem tyčky se stal český rekordman Jan Kudlička. Zajímavé byly obě soutěže ve skoku do dálky. Radek Juška, tvář letošního mítinku, měl velmi vyrovnanou sérii, nejdelší pokus 772 cm mu stačil k pohodlnému vítězství. Také Milica Gardasevič zvítězila s velkým náskokem v dálce žen, za ní si výrazně zlepšily své osobní rekordy jičínská Daniela Volná a domácí závodnice Fany Rappová. Český rekordman ve vrhu koulí Tomáš Staněk vstoupil do sezony výkonem 21,16 m, kterým suverénně zvítězil a stal se dalším závodníkem splňujícím kritérium pro start na HME.

Je škoda, že si na Střelnici nenašlo cestu více diváků, i když informací o této akci bylo pro širokou veřejnost skutečně hodně. Závody měly velmi dobrou výkonnostní i organizační úroveň. Proběhly v příjemném prostředí a přátelské atmosféře, což ocenili jak závodníci, tak i přítomní diváci. Krátké zpravodajství z mítinku, které natočila Česká televize, proběhlo večer v televizních novinách.

Výsledky všech disciplín najdou zájemci na webu ČAS www.atletika,cz.