Dorostenky mezi nejlepšími v České republice

Do Opavy se k Mistrovství České republiky kvalifikovalo pět celků z Mistrovství Čech a tři nejlepší moravská družstva. Závodům, které se uskutečnily 28. září, přálo počasí a jejich průběh byl napínavý až do závěrečných štafet.

Kolektiv 20 dorostenek reprezentujících náš oddíl vystřídal v průběhu závodů po výborném začátku (chůze) všechna místa s výjimkou posledního.
Vynikající výkon opět předvedla Barbora Hůlková – suverénní vítězka obou sprintů a finišmanka vítězné štafety na 4 x 100 metrů. Také Michaela Trčová zopakovala první místo ve vrhu koulí z Mistrovství Čech a další vítězství vybojovala v úvodní disciplíně v chůzi na 3 000 m Karolína Holičová. Leona Vokálová s bandáží na koleně obsadila 2. místo v trojskoku, přidala 4. místo v dálce a byla členkou vítězné štafety. Příjemně překvapily nejmladší, ještě žákyně, Veronika Valentová (4. místo na 1 500 m) a Sára Charvátová (6. místo na 1 500 m překážek). Kvalita disciplín byla skutečně vysoká a tak ani osobní rekord Kláry Hercíkové, který si vytvořila právě v den svých narozenin, nestačil k zisku bodů v nabité soutěži dálkařek.
Celému kolektivu patří poděkování za předvedené výkony, v konečném hodnocení obsadily jablonecké dorostenky 5. místo mezi nejlepšími celky České republiky.
Výsledky najdou zájemci na webu ČAS www.atletika.cz