Atletický oddíl TJ LIAZ Jablonec nad Nisou - Předvánoční štafeta 100x300 m
 

Sponzoři

Mizuno nabízí všem členům oddílu nákup vybavení se slevou 40%. Odkaz níže.Aktuálně

ŠTAFETA 100x300 metrů po roce opět překonala neoficiální světový rekord !

Malí adepti atletiky soustředění kolem trenérek Lenky Kottové, Evy Mikulové a dalších trenérů atletických přípravek oddílu atletiky TJ LIAZ absolvovali po roce již třetí ročník štafety 100 x 300 metrů.

Tato štafeta využívá délky jednoho okruhu v jablonecké atletické hale a po uběhnutí jednoho třísetmetrového kola dochází vždy k předání štafetového kolíku.

Štafetu pořádají nadšenci a trenéři mladých atletů již třetím rokem, vždy v předvánočním čase. Účastní se jak malí i velcí atleti. Účastní se také trenéři i rodiče. Každý, kdo absolvuje svůj úsek obdrží krásnou perníkovou medaili, kterých letos Lenka Kottová upekla přesně 300.

Protože v letošním roce přibylo do atletických přípravek oddílu TJ LIAZ opravdu mnoho nových dětí běžely se letos paralelně dokonce tři štafety, když někteří běželi ve více štafetách. Protože bylo rozdáno všech 300 medailí dá se soudit že atleti během necelých dvou hodin nakroužili v jablonecké atletické hale 90 kilometrů.

Také letos, tak jako v minulých letech, se podařilo donést štafetový kolík hlavní štafety ve vylepšeném čase.

Letošní čas: 1 hodina 43 minut 1 vteřina je tak opět vylepšením dosavadního času. Znamená to také další vylepšení neoficiálního světového rekordu v této disciplíně.

Kromě tradičního Silvestrovského víceboje v netradičních diciplínách je to další akce, kterou se atleti LIAZu loučí se starým rokem a s úsměvem a dobrou náladou pak vstupují do nadcházející halové sezony.