Atletický oddíl TJ LIAZ Jablonec nad Nisou - Atleti dovezli medaile z Žitavy

Sponzoři

Mizuno nabízí všem členům oddílu nákup vybavení se slevou 40%. Odkaz níže.

Aktuálně

I o tomto víkendu atleti Liazu dovezli medajle

Tuto neděli odjela početná kolona 16ti aut do Žitavy na mezinárodní mítink Europasportfest 2014. A naši malí atleti se neztratili. Dovezli 6 zlatých, 7 stříbrných a 10 bronzových medajlí a vybojovali dalších 29 finálových umístění.

O nový oddílový rekord v hodu kriketovým míčkem se postarala v kategorii nejmladšího žactva vítězka Sára Dočekalová výkonem 45,00 m. Jáchym Štancl vyhrál výkonem 42,00 m.

Nejúspěšnější disciplínou byla dálka, kde jak kluci, tak děvčata obsadili první 3 místa. Zatímco vítěz Tomáš Osoba skočil 383 cm, 2. Roman Princ a 3. Jáchym Štancl shodně 375, děvčata skákala daleko za 4 m. Vítězka Vendula Štanclová skočila 452 cm, na 2. místě Františka Rappová 436 cm a na 3.místě Sára Dočekalová 416 cm.

Skok vysoký vyhráli ve svých kategoriích sourozenci Štanclovi, Vendula za výkon 130 cm a Jáchym 120 cm. Úspěšným medailistou byl i jejich bráška, který ve své věkové kategorii (do 9ti let) vybojoval dvě stříbrné medajle za dálku 325 cm a za míček 30 m.

Dvě stříbrné medajle dovezl i Roman Princ za míček a výkon 39 m a 800 m uběhl za 2:46,35 min.

Stříbrná byla Vendula Štanclová a bronzová Adéla Novotná za sprint na 50 m za čas 7,67 sec, resp. 7,69 sec.

Bronzové medajle vybojovali ve svých kategoriích Marek Fejtek za 29,00 m v hodu kriketovým míčkem, Tomáš Osoba ve výšce výkonem 110 cm a s Romanem Princem i na 50 m shodným časem 8,04 sec., Sára Dočekalová a Klára Hercíková za výšku a Lucie Kovářová v běhu na 800 m za čas 2:42,87. Bronz přidala i v dálce.

Autor: Eva Mikulová

Výsledky jsou k dispozici ve formátu DOCX nebo DOC.