Starší žákyně LIAZu Jablonec obhájily krajské ZLATO

Děvčata ve středu 5. 9. ovládla liberecký atletický stadion na finále KPD, kde zvítězila o parník a vybojovala tak opět postup do finále mistrovství Čech družstev, které se bude konat 15. 9. v Praze.

Největší oporou byla Sára Dočekalová, která vyhrála tři vrhačské disciplíny a do týmu přinesla 33 bodů. Nejlepší hodnotu má výkon v kouli 12,38 m.
Tým má ale ve svém kolektivu další atletické hvězdičky, jako jsou Adélka Novotná, která opět neměla konkurenci ve sprintu na 60 a 150 m 7,91 s a 18,62 s což je Adélky letošní nejlepší výkon na dráze a ještě zaznamenala vítězství se štafetou 4 x 60. Celkem přidala týmu 24,75 b.
O nějaký bodík více přidala vícebojařka Vendy Štanclová, která zvítězila na 200 m př. 31,05 s a dvakrát byla druhá a to ve skoku o tyči 250 cm a na krátkých překážkách 15,23 s.
Překvapivé vítězství přidala týmu stále se lepšící Barča Kučerová, která skočila osobní rekord v dálce 503 cm a ještě přidala osobáček na 60 m trati 8,46 s.
Další vítězná disciplína byl skok o tyči v podání Hristiany Atanasové, která si vyrovnala své maximum a skočila 260 cm.
Třetí nejlépe bodující v týmu byla vrhačka Barča Štejfová, která vyhrála hod kladivem 37,36 m a dvakrát byla druhá a to v disku – 27,22 m a v kouli – 10,97 m.
Mile mě překvapily chodkyně, Deniska Jégrová zašla svůj letošní nejlepší čas na 3 km 18:09,85 min., vybojovala druhé místo a její výkon ji hned řadí na třetí místo statistických tabulek ČR. Poprvé se na tuto trať postavila také Adélka Sochorová, která trať zašla za 21:43,54 min. a k tomu si stihla vylepšit osobní rekord na 150 m 21,26 s.
Ve výškařském sektoru si vytvořila nový osobní rekord talentovaná Lucka Všetečková, ač je ještě věkem mladší žákyně, tak 147 cm je výborný výkon.
Nečekané vítězství vybojovala až v závěrečné rovince na trati 800 m Terka Simonová, která zaběhla 2:34,44 min.
O tato děvčata se bude tým opírat ve finále Čech a doufám, že se zdravotně do té doby dají do kupy i Františka Rappová a Kačka Richterová, protože děvčata budou jistě chtít obhájit ZLATÉ medaile z loňského, velmi úspěšného roku.
Na všechny výsledky se můžete podívat zde.